Przed wizytą
Zapoznaj się z poradami salonu groomerskiego Doggy Cuts, które pomogą przed wizytą.

Zabiegi pielęgnacyjne w domu
Przyzwyczajaj psa do zabiegów pielęgnacyjnych w domu:
- wstawiaj pieska do pustej wanny,
- czesz delikatnie szczotką, grzebieniem całe ciało pieska również pod pachami, w pachwinach, pod brzuszkiem, za uszkami oraz pyszczek,
- oswój pieska z suszarką, najpierw z jej dźwiękami, trzymając suszarkę w dużej odległości od psa, następnie stopniowo zmniejszaj odległość, kierując nawiew (pamiętając, żeby nie był gorący) najlepiej zaczynając od tylnej części ciała psa, kierując się w stronę głowy,
- przyzwyczajaj psa do dotyku uszu, łapek, opuszków, ogona delikatnie masując i głaszcząc,
- przyzwyczajaj do pielęgnacji oczek - przemywaj najpierw suchym wacikiem, a następnie namoczonym w przegotowanej wodzie,
- przyzwyczajaj pieska do zaglądania mu do pyszczka - rozchyl delikatnie kufę psiaka i przez kilka sekund przytrzymaj taką pozycję.

Dbaj o pieska systematycznie
Zachowaj regularność domowej pielęgnacji i wizyt w salonie groomerskim. Systematyczna i prawidłowa pielęgnacja zapobiega filcowaniu szaty oraz powstawaniu kołtunów, pozwala zachować ją piękną i lśniącą. Regularne wizyty w salonie groomerskim pozwalają na utrzymanie szaty psa w dobrej formie i kondycji, a pupil przyzwyczaja się do miejsca, zapachów, groomera i kojarzy zabiegi pielęgnacyjne z przyjemnością a nie karą.

Wizyta zapoznawcza
Przyjdź do salonu groomerskiego na wizytę zapoznawczą. Trwa ona max. 1h. W tym czasie piesek może swobodnie zapoznać się z nowym miejscem, zapachami, dźwiękami nożyczek, maszynki, suszarki, poznać groomera, pobawić się z nim. Wykonywane są również drobne zabiegi pielęgnacyjne, takie jak czyszczeniu uszu, obcinanie pazurków, czesanie-wszystko delikatnie i z wyczuciem, aby zapewnić pieskowi komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki czemu kolejna wizyta w salonie będzie kojarzona przez pieska z przyjemnością i nie będzie dla niego stresująca.

Spacer przed wizytą
Przed wizytą w salonie zabierz pieska na dłuższy spacer. Pozwoli mu to na załatwienie potrzeb fizjologicznych, wybiega się i zmęczy. Wszystko po to, aby nie miał zbyt dużo energii na przeciwstawianie się zabiegom w salonie groomerskim. Współpraca ze spokojnym zwierzęciem jest dużo łatwiejsza. Spacer pieska przed wizytą zwiększa komfort i bezpieczeństwo Twojego pupila i groomera.

Informuj o alergiach
Poinformuj groomera o alergiach Twojego psa. groomer posiadający taką wiedzę dobierze odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, które nie podrażnią delikatnej skóry. Jeżeli pies cierpi na alergię pokarmową, przynieś ze sobą ulubione przysmaki pieska, które toleruje jego organizm. Groomer będzie mógł nagradzać pieska za dobre zachowanie, nie narażając go na reakcję alergiczną.

Wizyta w czasie cieczki
Nie odwiedzaj salonu, gdy suczka mam cieczkę. Zapach suczki w trakcie cieczki może spowodować frustrację i pobudzenie u samców odwiedzających salon. Poza tym burza hormonalna suczki najczęściej powoduje u niej drażliwość, pobudzenie i często agresję.

Przyzwyczajenia i traumy
Informuj groomera jeżeli Twój pies nie przepada za jakimś zabiegiem, np.obcinaniem pazurków, suszeniem itp. Groomer mając taką informację będzie mógł znaleźć bardziej komfortowy sposób na jego wykonanie, żeby zminimalizować stres u psiaka.

Szczepienia
Każdy pies odwiedzający salon groomerski powinien posiadać aktualną książeczkę szczepień- ma to zapewnić bezpieczeństwo pieskom oraz groomerowi.

Punktualność
Przychodź z psem na wizyty i odbieraj go punktualnie, aby nie zaburzyć harmonogramu wizyt w ciągu całego dnia. Punktualność ma na celu również zwiększenie komfortu Twojego psiaka, groomera i innych klientów salonu.
Kontakt
Szukasz najlepszego fryzjera dla psów? Umów się na wizytę.
25-136 Kielce
797 989 338
